• MyPassion
Peygamber Efendimizin Sevgisi Salonları Doldurdu

Belediyemiz tarafından düzenlenen  ve İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı ''El Beşir'' adlı programda, Peygamber Efendimizin hayatı anlatıldı.

\r\n\r\n

Peygamber Efendimize olan sevgiden dolayı dolup taşan Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde ayrıca, İlahi Sanatçısı Ahmet Kemal Bacak, sevilen ilahilerini seslendirdi.

\r\n\r\n

 Belediye Başkanımız Selim Yağcı, programda yaptığı konuşmada, Bilecik'in ruh dünyası ile Peygamber efendimize olan sevginin oldukça dolu olduğunu gördüklerini belirterek, katılımcılarak teşekkür etti.

\r\n\r\n

Bilecik'te güzel ve verimli bir geceyi birlikte geçirdiklerini dile getiren Başkanımız Selim Yağcı, Peygamber Efendimizin en büyük müjdeleyici olduğunu belirterek, şunları söyledi:

\r\n\r\n

''Bilecik'in Peygamber efendimize olan sevgisi ve muhabbeti o kadar büyük ki ne kadar büyük salonlar yapsak da yine az geliyor. Ancak sizler yaptığımız bu tür etkinliklere ilgi gösterirseniz, sizler için daha büyük yerler yapmak için kendimizde güç buluruz.  Daha önceki dönemlerde her istediğimiz programı ilimizde yeterli mekanlar olmadığı için gerçekleştiremiyorduk.  Allah'a çok şükürler olsun ki hedeflediğimiz gibi planladığımız gibi ve sizlerin duası ile vermiş olduğunuz desteklerle, bu yıl Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'mizi hizmete açtık. İnşallah bundan sonra da bu tür güzel etkinlikleri birlikte yapmaya devam edeceğiz.'' dedi.

\r\n\r\n

OSMANLI DEVLETİNİN 715. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

\r\n\r\n

Başkanımız Selim Yağcı, konuşmasında Osmanlı Devleti'nin kuruluşunun 715. yıl dönümünü de kutlayarak, ''Bizler o devletin kurucularının bulunduğu topraklardayız ve bu gece, o devletin padişahlarının da rehberi olan Alemlerin rehberi, rahmet peygamberi, müjdeleyicilerin en müjdeleyicisini anmak için bir araya geldik. Bizlerin burada bir araya gelmesine vesile olan mesai arkadaşlarımı ve organizasyon ekibine teşekkür ediyor, selam ve saygılar sunuyorum. '' şeklinde konuştu.

\r\n\r\n

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu'da Bileciklilerin Peygamber Efendimize olan sevgisini, proğrama olan yoğun katılımlardan anladığı belirtti.

\r\n\r\n

Bilecik'in de Konya, Erzurum, İstanbul kadar Peygamber ve Allah sevdalısı olduğunu sözlerine ekleyen Döngeloğlu, ''Bizler bu akşam Peygamber efendimizin hayatından kesitler dinlemek ve onları uygulamaya çalışmak için toplandık. Bilecik, Şeyh Edebali, Dursun Fakih, Osman Gazi gibi büyük ve değerli zatların yaşamış olduğu bir yer. Böyle bir programın burada gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Belediye Başkanımız Selim Yağcı Bey olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bilecik'i şu ana kadar hep sessiz ve sesi duyulmayan bir şehir olarak biliyorduk. Ancak son yıllarda gerçekleştirilen etkinliklerle ve sizlerin böyle yoğun ilginizle Bilecik'in sesini de duyduk.'' ifadelerini kullandı.

\r\n\r\n

Programda İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Peygamber Efendimizin müjdeleyici özelliği ile ilgili hayatından kesitler sunarken, İlahi Sanatçısı Ahmet Kemal Bacak ise sevilen ilahilerini seslendirdi.

\r\n\r\n

Program, Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın İlahiyatçı Yazar Döngeloğlu ve Sanatçı Ahmet Kemal Bacak'a üzerinde Osmanlı Arması bulunan tabak hediye etmesiyle son buldu.

\r\n\r\n

Programda ayrıca Sanatçı Ahmet Kemal Bacak, Belediye Başkanımız Selim Yağcı'ya, sanata va sanatçılara olan desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verirken, Başkanımız Selim Yağcı ise Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan'a çalışmalarından dolayı  teşekkür plaketi verdi.

\r\n Etkinlik Mekanı : Kültür ve Kongre Merkezi

Adres : Merkez / BilecikHaritaŞu anda incelediğiniz mekanın harita bilgilerini mobil cihazınıza aktarmak için aşağıdaki QR Kodu kullanabilirsiniz.
YORUMLAR
Yorum Yapabilmek İçin Giriş Yapın ya da Üye Olun