• MyPassion
BİLECİK İÇİN SÖYLE
''BİLECİK İÇİN SÖYLE'' ONBİNLER TARAFINDAN TAKİP EDİLİYOR

http://www.youtube.com/watch?v=1O0T3S4Hbh4&feature=share

\r\n\r\n

Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan ve şehrin hem bölgede hem de Türkiye genelinde tanınmasına büyük katkılar sağlayan ''Bilecik İçin Söyle'' isimli çalışma, kısa süre içinde on binler tarafından izlendi.

\r\n\r\n

Yerli müzisyenlerimiz ve şarkıcılarımızdan oluşan başarılı bir ekip ile Bilecik yöresine ait ''Payton Geldi'' türküsünün seslenerek, Bilecik'in birçok alanda tanıtımını sağlayan klip; köy, belde ve ilçelerindeki doğal ve tarihi güzelliklerini izleyicilerle buluşturdu.

\r\n\r\n

Profesyonel bir görüntü çekimiyle hazırlanan klipte, başta tarihi yapılar olmak üzere, bölgeye ait yöresel kıyafetler ve yaşam tarzından izler taşıyarak, izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

\r\n\r\n

Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın da Şeyh Edebali'nin, Osmangazi'ye nasihatini okuduğu klip, Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizatörlüğünde hazırlandı.

\r\n\r\n

Koordinatörlüğünü Kültür Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan’ın, Yönetmenliğini ise, Müzik Eğitmeni Ayhan Çil'in yaptığı, çekim ve kurgu çalışmalarının da Bilecik Belediyesi teknik ekibi tarafından hazırlanan ''Bilecik İçin Söyle'' eseri, ilimizin turistik yerlerinin de tanıtılması açısından büyük bir öneme sahip.

\r\n\r\n

5 aylık bir süre zarfında 40 kişilik gönüllü müzik aşığı eşliğinde hazırlanan proje, alanında hazırlanan başarılı projeler arasındaki yerini aldı.

\r\n\r\n

Belediye Başkanı Selim Yağcı, proje hakkında yaptığı açıklamada; ''Hem Bilecik adına hem de Bilecik'e ait birçok değeri tanıtma açısından çok güzel ve başarılı bir çalışma oldu. Projenin yapımında emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

\r\n\r\n

Projede yer alan isimler:

\r\n\r\n

Selim Yağcı: Bilecik Belediye Başkanı

\r\n\r\n

İsmail Cihan: Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü

\r\n\r\n

Ayhan Çil: Proje Yönetmeni

\r\n\r\n

Sinan Ünsal: Yönetmen Yardımcısı

\r\n\r\n

Hilal Coşgun: Yerel Sanatçı

\r\n\r\n

Murat Durmaz, Elif Korkmaz, Mehmet Uysal, Ayhan Çil, Caner Özkaya, Şener Öner, Mete Gören, Özgür Şengül, Umut Tankut, Umut Özdemir, Ezgi Tekin, İlyas Özkan, Cengiz Özer, Mutlu Selen, Köksal Beyaz, Osman Pehlivan, Sinan Ünsal, Yasemin & Erdoğan Özdemir, Osman Kırtaş, Yalçın Yıldız, Onur Çakçak, Çağrı Pala, Mustafa Yıldırım, Tunahan Bahtiyar, Halil Abrahim Akbayrak, Murat Durmaz, Şirinay Şirin Şenses, Murat Ekici , Zeynep Doğan , Ali Rıza Vural, Gül Taş, Neslihan Akkaya, Doğan Can Moröz ve Ertan İşlek.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n

YORUMLAR
Yorum Yapabilmek İçin Giriş Yapın ya da Üye Olun