• MyPassion
  • MyPassion
  • MyPassion
  • MyPassion
  • MyPassion
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NDAN YAŞAYAN ŞEHİR MÜZESİNE ZİYARET
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzeler Genel Müdürlüğü yetkililerinden oluşan bir heyet, Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Selim Yağcı; Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ve ilgili birim müdürlerinin bulunduğu ziyarette, Yaşayan Şehir Müzesindeki çalışmaların son durumu hakkında bilgi verdi.

\r\n\r\n

Müzeler Genel Müdürlüğü yetkililerinin yapmış olduğu ziyarette ayrıca ilimiz tarihi, örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin yansıtılacağı Yaşayan Şehir Müze'sinde yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldı.

\r\n\r\n

Ziyaret hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Selim Yağcı, Yaşayan Şehir Müzesindeki çalışmaların devam ettiğini belirterek, ''Uzun bir süre önce yapımını tamamladığımız Yaşayan Şehir Müzemizin iç kısımlarındaki tefrişat ve diğer düzenlemeleri hakkında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Her yönüyle yakın tarihimizdeki gelenek, görenek ve yaşam tarzından bizlere miras kalan değerlerin sergileneceği müzemizin en güzel şekilde dizayn edilmesi için çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzeler Genel Müdürlüğünden gelen arkadaşlarımızla çalışmaların son durumu hakkında faydalı görüş alışverişlerde bulunduk. İnşallah müzemizin içerisinde sergilenecek olan zengin materyal ve görseli de tamamlayarak, bu önemli eseri vatandaşlarımızın hizmetine sunarız'' ifadelerini kullandı.

\r\n\r\n

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzeler Genel Müdürlüğü yetkilileri ise Bilecik'te son derece önemli bir eserin yapıldığını belirterek, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya teşekkür etti.

\r\n\r\n

 

\r\n

YORUMLAR
Yorum Yapabilmek İçin Giriş Yapın ya da Üye Olun