• MyPassion
Müze

Müzede Bilecik ve çevresine ait arkeolojik ve etnoğrafik eserler sergilenmektedir.Salonlarda kronolojik sergileme tekniği uygulanmış olup 3 adet teşhir salonunda; Roma Dönemi ağırlıklı olmak üzere Paleolitik, Neolitik, Tunç, Hellenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı Dönemleri’ne tarihlenen eserler sergilenmektedir.10 adet teşhir salonunda Osmanlı Devleti’nin kuruluşu ile ilgili tasvirler, oba ve ev yaşantısından kesitler sunulmakta; silahlar, seramik ve metalden yapılan günlük kullanım kapları,  Bilecik yöresine ait giysiler, süs eşyaları sergilenmektedir. Ayrıca Bilecik ve ilçelerinde bulunan sivil mimari örnekleri de panolar şeklinde sergilenmektedir.
\r\nMüzenin ön bahçesinde ve iç avlularında Roma ve Bizans Dönemleri’ne tarihlenen, çoğunlukla kalker mezar stelleri, sütun başlıkları, sütun kaideleri, pithoslar, az sayıda heykel ve iki adet vaftiz teknesi sergilenmektedir. Eserlerin çoğunluğunu Bilecik çevresinden gelenler oluşturmaktadır.

\r\n\r\n

 

\r\n Adres : Merkez / BilecikHaritaŞu anda incelediğiniz mekanın harita bilgilerini mobil cihazınıza aktarmak için aşağıdaki QR Kodu kullanabilirsiniz.
YORUMLAR
Yorum Yapabilmek İçin Giriş Yapın ya da Üye Olun