• MyPassion
  • MyPassion
  • MyPassion
Eko Turizmi

Eko turizm, son yılların en fazla gelişen turizm değeri arasındadır. Özellikle Avrupa'da oldukça gelişmiş durumdadır. Avrupalılar, bu kapsamda tatillerini geçirmek için kırsalları tercih etmeye başlamış durumdadırlar. 

\r\n\r\n

Türkiye'de de son yıllarda eko turizm yükselişe geçti. Her geçen gün eko turizme olan ilgi ve alaka artmaktadır. Büyük şehirlerde yaşayanlar da tatillerini kırsallarda geçirmek istemektedir. Kentten köye geri dönüş gibi bir durum dahi görülmektedir. İnsanlar köylerine dönüp ev yapıyor ve fırsat buldukça gidip bahçe işleriyle uğraşmak istemektedirler. 

\r\n\r\n

Büyük şehirlere yakın yerler bu anlamda şanslı durumdadırlar. Bilecik'te şanslı konumdadır. İstanbul, Bursa ve Eskişehir gibi büyük şehirlere yakın olması önemli bir avantajdır. Buradaki milyonlarca insan doğayla buluşmak eko turizmin keyfine varmak istemektedir. İşte bu nedenle Bilecik gibi yakın ve doğası ile büyüleyen bir yeri tercih ediyorlar.

\r\n\r\n

Tercih edilen eko turizm alanları:

\r\n\r\n

Kömürsu Yaylası:Bozüyük İlçe Merkezine 28 km. uzaklıkta köknar, karaçam, kayın, ardıç, titrek kavak ağaçlarıyla yaz mevsiminde yemyeşil çimen ve çeşitli çiçeklerle kaplı yaylada, 3-5 adet kaynak suyu bulunmaktadır. Kış turizmi açısından önemli yaylalardandır. Yayla 39 ha. Açık alan, 51 ha. Bozuk orman olmak üzere toplam 90 hektar alan kaplamaktadır. Yüksekliği 1700 m. olup, çiçekli yayla üçtepeler mevkii 1906 metredir. 
\r\n 

\r\n\r\n

Sofular Yaylası:İlçe Merkezine 25 km. uzaklıktaki çam ve köknar ağaçları ile kaplı yaylanın yüksekliği ortalama 1600 m. Civarındadır. Yayla turizmi açısından önemlidir. Yayla 104 ha açık alana sahiptir. 
\r\n 

\r\n\r\n

Kamçı Yaylası: Pazaryeri ilçesinin Bozcaarmut köyü yöresindeki yayla çam ormanları ile önem taşır. Kamp ve dinlenme yeri olarak kullanılmaktadır. Köyün ilçe merkezine olan uzaklığı 15 km. olup, yolu düzgündür. 

\r\n
YORUMLAR
Yorum Yapabilmek İçin Giriş Yapın ya da Üye Olun